بدون دسته

کلید برق

کلید برق

بهترین نمایندگی خرید کلید برق

عیب یابی کلید برق

در برخی مواقع ممکن است که پس از نصب کلید برق با مشکلات عدم کارکرد آن مواجه شوید. در این جا چند نکته مهم در رابطه با عیب یابی کلید برق وجود دارد که عبارتند از:

  • بررسی لامپ

مطمئن شوید که لامپ به درستی کار می کند. در چنین زمانی باید آن را با یک لامپ جدید جایگزین کرده تا مشکل حل شود.

  • بررسی قطع کننده مدار

گاهی اوقات یک نوسان برق می تواند یک قطع کننده مدار را از بین ببرد. در نتیجه به نظر می رسد که کلید برق کار نمی کند. در چنین زمانی باید جعبه قطع کننده مدار را بررسی کنید تا ببینید آیا سوئیچ قطع شده یا فیوز منفجر شده است. در آخر در صورت لزوم آن را مجددا تنظیم کنید.

  • تست کردن سوئیچ

می توانید سوئیچ را ابتدا با خاموش کردن کلید مدار یا قطع منبع تغذیه تست کنید. سپس در پوش سوئیچ را باز کنید و از یک تستر ولتاژ استفاده کنید تا مطمئن شوید برق از کلید عبور می کند.

  • تعویض سوئیچ

در صورتی که هیچ یک از مراحل بالا مشکل را حل نکرد، احتمالا سوئیچ معیوب شده است. در این صورت ممکن است نیاز به تعویض سوئیچ داشته باشید. قبل از شروع فرآیند تعویض، مطمئن شوید که منبع تغذیه را خاموش کرده اید و تمام اقدامات ایمنی لازم را انجام داده اید.

(( در صورتی که از مراحل گفته شده مطمئن نبوده یا با مشکلات دیگری رو به رو شدید بهتر است از یک برقکار متخصص کمک دریافت کنید. توجه داشته باشید که کار الکتریکی دارای حساسیت بالایی بوده و می تواند خطرناک باشد.))