منو

دسته بندی انواع LED ها

   LED ها را بخشی از دنیای دیود (یکسو ساز) ها می دانیم.به نخستین LED ها دیود نورانی گفته می شد.اساسی ترین کاربرد آن ها محدود به صنعت الکترونیک بود و نقش نشانگرهایی را بر عهده داشتند که از وجود یا عدم وجود جریان یا روشن و خاموش بودن بخشی از مدار یا سیستم حکایت داشت.

   هسته اصلی هر LED یک نیمه رساناست که آن را به نام ویفر (Wafer) می شناسیم.وظیفه اصلی ویفر تبدیل کردن انرژی الکتریکی به بخشی از انرژی الکترومغناطیسی است که به عنوان نور یا روشنایی میشناسیم.وقتی ویفر با پوششی از فسفر و ترکیبات دیگر پوشانده شد,میزان نور بوجود آمده بسیار شدت گرفت و قابلیت کنترل بیشتری پیدا کرد.با تغییر این مواد نورهایی با رنگ های بسیار متنوع ایجاد گردید که هر یک بخشی از نیازهای روشنایی را می توانند پاسخ دهند.نخستین چیپ های صنعت روشنایی در این زمان پا به عرصه وجود گذاشتند.

دیودهای نوری:

    این نسل از LED ها هنوز به وسعت در صنایع الکترونیک کاربرد اساسی دارند.نسل بخصوصی با روشنایی بیشتر از دیودهای نوری را در ساخت تلویزیون های عظیم شهری بکار می گیرند.یک هسته سه بخشی از دیودهای نوری به رنگ های قرمز,آبی و سبز ، یک پیکسل از این تلویزیون را تشکیل می دهند.یک بورد الکترونیک تصویر ها را به صورت کدهای رنگی مستقل در بین پیکسل ها تقسیم می کند تا بیننده از فاصله نسبتا دور بتواند تصویر کلی را ببیند.

ارسال نظر

تاریخچه ما

مجموعه ویرا لایتینگ با ارائه انواع کلید و پریز با برند اختصاصی ویرا، در تلاش بوده تا نیاز کاربران را در این زمینه به طور کامل برطرف نماید. محصولات ویرا دارای ضمانت بوده و ما در این مجموعه رضایتمندی مشتری را هدف اصلی خود قرار داده ایم.
سئو و بهینه سازی سایت توسط شرکت نرم افزاری ویرا
X

عضویت