بدون دسته

کلید پریز هوشمند

کلید پریز هوشمند

در این مطلب از مجله ویرالایتینگ به موضوع کلید پریز هوشمند می‌پردازیم. در ابتدای مقاله باید بگوییم برای مشاهده و تهیه انواع کلید پریز ویرا به سایت ویرالایتینگ مراجعه کنید. در ادامه‌ی مطلب با کلید و پریز هوشمند آشنا خواهید شد. کلید و پریز هوشمند وسیله‌ای می‌باشد که برای استفاده از آن همانند دیگر وسایل برقی منزل، باید آن را به یکی از پریزها وصل ‌کنید. سپس باید برای استفاده از خدمات این اپلیکیشن کلید و پریز هوشمند را روی گوشی خود نصب ‌کنید. باید توجه داشته باشید که گوشی هوشمند شما به اینترنت متصل بوده و به صورت آنلاین شما قادر خواهید بود وسایلی که در منزل شما هستند را روشن یا خاموش کنید.

کلید پریز هوشمند

با توسعه و پیشرفت تکنولوژی اکثر مردم به هوشمندسازی پریزها و کلیدهای خود پرداختند. کلید و پریزهای هوشمند قابلیت نورپردازی در ساعات مختلف شبانه روز را دارد. برای نصب کلید پریز هوشمند باید به کسانی مراجعه کنیم که اطلاعات کافی در مورد طریفه نصب را داشته باشند. کلید پریزهای هوشمند امکان کنترل روشنایی را به ما می‌دهند و این کار توسط نصب نرم افزار خاصی بر روی لپ تاپ یا گوشی موبایل امکان پذیر می‌باشد.

کلید و پریز هوشمند وسیله‌ای می‌باشد که برای استفاده از آن همانند دیگر وسایل برقی منزل، باید آن را به یکی از پریزها وصل ‌کنید. سپس باید برای استفاده از خدمات این اپلیکیشن کلید و پریز هوشمند را روی گوشی خود نصب ‌کنید. باید توجه داشته باشید که این اپلیکیشن به صورت آفلاین هیچ کاری برای شما انجام نمی‌دهد، بنابراین باید گوشی هوشمند شما به اینترنت متصل بوده و به صورت آنلاین شما قادر خواهید بود وسایلی که در منزل شما به برق وصل هستند را مدیریت کرده و به راحتی نسبت به روشن یا خاموش شدن آن‌ها اقدام کنید.

شما با استفاده از کلید و پریز هوشمند حتی می‌توانید برای میزان و مقدار روشن بودن وسایل برق موجود در منزل خود، تصمیم گیری کنید. برای مثال شما می‌خواهید تلویزیون رأس ساعت دوازده شب خاموش شود، کلید و پریز هوشمند این امکان را برای شما فراهم کرده است تا در هر جایی که هستید، این کار را انجام دهید.

فرض کنید روزی در محل کار اتفاق غیرمنتظره‌ای بیفتد و شما نتوانید به منزل برگردید، اما نیاز دارید فلان وسیله برقی خود را خاموش یا روشن کنید، ممکن است صبح از یادتان رفته باشد تلویزیون را خاموش کنید، یا ممکن است سفر کاری غیرمنتظره‌ای پیش بیاید، اما لامپ‌ها و لوستر پذیرایی روشن هستند یا وسیله برقی خاصی در آشپزخانه وجود دارد که باید پیش از رفتن به سفر آن‌ها را از برق بکشید. نگران نباشید، شما تنها به وسیله گوشی هوشمند خود می‌توانید نسبت به روشن یا خاموش کردن وسایل برقی منزل خود اقدام کنید.

گاهی از دیدن قبض برق خود شگفت زده شده‌اید؟ می‌خواهید میزان برق مصرفی منزل خود را کنترل کنید؟ ما به شما کلید و پریز هوشمند را پیشنهاد می‌کنیم. کلید و پریز هوشمند قادر است میزان برق مصرفی تمام وسایل برقی منزل را سنجیده و به شما اطلاع ‌دهد. همچنین اگر یکی از وسایل برقی منزل شما مصرف غیر معمولی داشته باشد، قادر خواهد بود به صورت خودکار خروجی آن را قطع کرده و در مدیریت برق مصرفی منزل، به شما کمک کند.

به طور کلی امروزه این سیستم در راستای هوشمند سازی منازل گام مهم و مؤثری را برداشته و به اصطلاح دوران استفاده از پریزها و کلیدهای قدیمی و سنتی تمام شده است، به نحوی که این روزها اکثر خانواده‌ها زمانی که به بازسازی منازل می‌پردازند یا زمان رنگ و نقاشی کردن دیوارهای خانه، کلید و پریزهای سنتی را تعویض کرده و نوع هوشمند آن را نصب می‌کنند.

نصب کلید و پریز هوشمند نیازمند تخریب می باشد

شاید به جرأت بتوان گفت اولین سوالی که از فروشندگان در رابطه با نصب کلید و پریز هوشمند پرسیده می‌شود، همین موضوع باشد که آیا برای نصب آن نیازمند تخریب بخشی از دیوارهای خانه هستیم یا اینکه باید نقشه برق ساختمان و یا منزل مسکونی را تخریب یا تعویض کنیم یا اصلا برای نصب کلید و پریز هوشمند باید سیم‌پیچی خاصی را اعمال کنیم.

ما به شما اطمینان خاطر می‌دهیم که اصلا در رابطه با این موضوع نگران نباشید چرا که برای نصب کلید و پریز هوشمند، هیچ نیازی به تخریب نبوده و نیازی نیست که برای نصب این وسیله سیم‌پیچی یا نقشه برق منزل خود را تعویض کنید. چرا که کلید و پریز هوشمند در محل پریز و کلیدهای قبلی قرار خواهند گرفت، بدون آن که نیازی به انجام کار خاصی باشد. بنابراین هیچ نگرانی در خصوص تخریب احتمالی دیوارهای منزل خود نداشته باشید. البته بهتر است نصب کلید و پریز هوشمند را به افراد حرفه‌ای در این زمینه بسپارید.

ویژگی های کلید پریز هوشمند

کلید و پریز هوشمند دارای ظاهری شکیل و زیبا بوده و پانل‌هایی ضد خش از شیشه سکوریت دارد. همچنین کلید و پریز هوشمند دارای تنوع رنگی بوده و می‌توان متناسب با دکوراسیون داخلی منزل رنگ دلخواه خود را انتخاب کنید. این وسیله هوشمند با ولتاژ برق داخلی در منطقه‌های مختلف یعنی از هشتاد تا دویست و چهل ولت سازگاری کاملی دارد. لازم به ذکر است که کلید و پریز هوشمند دارای استانداردهایCE ، ISO بوده و قابلیت این را دارد که برق مصرفی منزل را کاهش دهد.

این وسیله پر کاربرد در کلیدهای خود تنوعی از یک پل تا چهار پل برای استفاده کولر، کرکره برقی و غیره را دارد . همچنین این وسیله هوشمند ایمنی بالایی ایجاد کرده چرا که ضد انفجار و ضد اتصالی است. کلید و پریز هوشمند قابلیت این را دارد که هم زمان هر کلیدی را با یک ریموت و در یک زمان کنترل کرده و همچنین قابلیت نصب راحت و آسان با شبکه سیم‌ پیچی سنتی و معمولی ساختمان را دارد.

 • دارای پانل‌های ضد خش از جنس شیشه سکوریت
 • دارای تنوع رنگی بالا متناسب با دکوراسیون داخلی
 • کاهش دهنده برق مصرفی
 • ضد انفجار و اتصالی و ایمنی بالا
 • نصب آسان و سازگار با شبکه سیم پیچی سنتی ساختمان

مزایای نصب کلید پریز هوشمند

اولین مزیتی که کلید و پریز هوشمند دارد و از این نظر طرفداران بسیاری پیدا کرده، بحث حفظ ایمنی است. این وسیله هوشمند قادر است در خاموش کردن وسایل برقی به شما یاری رسانده و ایمنی منزل شما را بالا ببرد. برای مثال اگر از یادتان برود اتو را خاموش کنید این کلید و پریز هوشمند است که به یاری شما می‌آید.

زمانی که سفر هستید و برای مدتی به منزل نخواهید رفت، این وسیله با کنترل زمان اجرای خود به خودی رون و همچنین خاموش بودن سیستم روشنایی در طول روز، از دید اشخاص غریبه خانه خالی از افراد خانواده به نظر نرسد. بدیهی است که با این کار امنیت منزل و وسایل خانه به خودی خود تأمین می‌شود.

همچنین کلید و پریز هوشمند قادر است با تنظیم زمان بندی خاص توسط خود شما برای وسایل گرمایشی و سرمایشی، آن‌ها را در موعد و زمان مقرری که تعیین می‌کنید خاموش کند و از این نظر ایمنی ایجاد کند. لازم به ذکر است که کلید و پریزهای سنتی در اتاق کودکان، از ایمنی پایینی برخوردار بوده و کلید و پریز هوشمند از جمله لمسی و سنسوردار جایگزین بسیار خوبی در این زمینه می‌توانند باشند و امنیت جانی کودکان را تأمین کنند. همچنین به وسیله کلید و پریز هوشمند می‌توانید پریز و کلید اتاق کودک را فعال یا غیرفعال کنید. بنابراین به صورت کلی شما می‌توانید از مزایای کلید و پریز هوشمند که یکی از مهم‌ترین آن‌ها ایجاد امنیت و حفظ نکات ایمنی است، بهره‌مند شوید.

حتما برای شما نیز پیش آمده که در روزهای گرم تابستان، کولر را روشن کرده‌اید و این وسیله سرمایشی تا صبح روز بعد همچنان در حال خنک کردن هوا بوده در حالی که حتی در گرم‌ترین روزهای سال، نزدیک سحر هوا خنک می‌شود و عملا نیازی به کار بی وقفه کولر یا اسپلیت نیست. چه بسا گاهی فرزندانتان به دلیل سرمای سر صبح زیر باد کولر سرما بخورند. اما راهکار چیست؟ باید حتما نصف شب از خواب بیدار شوید و این وسایل را خاموش کنید؟ باید مدام چک کنید که دمای منزل چگونه است؟

ما به شما راه حل آسان‌تری را نشان می‌دهیم و آن استفاده از کلید و پریز هوشمند است. با استفاده از این وسیله هوشمند، شما بدون اینکه از خواب بیدار شوید با تنظیمات مدت زمان کارکرد این وسایل، کولر و اسپلیت منزل به صورت خودکار خاموش و یا روشن می‌شوند و این گونه شما می‌توانید علاوه بر رصد و کنترل کردن میزان مصرفی برق منزل خود، از میزان کارکرد وسایل و دستگاه‌های برقی خانه خود اطلاع داشته باشید. بنابراین طی یک جمع بندی می‌توان گفت که بهینه سازی مصرف انرژی از مزایای مهم این وسیله هوشمند می‌باشد.

با توجه به تمام گفته‌هایی که تاکنون ذکر کردیم، اهمیت مزیت کنترل از راه دور بر کسی پوشیده نیست. چرا که این مزیت دو مزیت ذکر شده قبلی یعنی ایجاد امنیت و بهینه سازی مصرف انرژی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد. حتی می‌توانید بر میزان استفاده از تلویزیون یا بازی‌های کامپیوتری فرزندتان نیز کنترل لازم را داشته و از راه دور بر آن نظارت کنید.

باید توجه داشته باشید که خرید و نصب کلید و پریز هوشمند، هزینه‌ای به مراتب کم‌تر نسبت به اتصالات پیچیده‌ای که ممکن است برای منازل خود به کار ببرید دارد. بنابراین می‌توان گفت هم خرید و نصب این سیستم هوشمند صرفه اقتصادی برای شما دارد و هم می‌توانید در زمان استفاده از آن از هزینه‌های برق مصرفی خود کم کنید.

از دیگر مزایای کلید و پریز هوشمند می‌توان به آپدیت و بروزرسانی آسان و راحت آن اشاره کرد. جالب است بدانید که این وسیله هوشمند را نیز می‌توانید به عنوان لامپ شب خواب نیز استفاده کنید. به طور کلی کلید و پریز هوشمند را می‌توان کمک کننده به طراحی و دکوراسیون داخلی منزل به حساب آورد و از این سیستم هوشمند، در طراحی‌ منازل و ساختمان‌های لوکس و شیک خود استفاده کنید.

 • بهینه سازی مصرف انرژی
 • افزایش امنیت
 • کنترل از راه دور

در ادامه به برسی هر یک از این مزایا می‌پردازیم و آن‌ها را بیشتر برای شما شرح می‌دهیم.

بهینه سازی مصرف انرژی

از مزایای بهره گیری از این دستگاه برای ساکنان خانه‌ی هوشمند، صرفه جویی در مصرف برق می‌‌باشد. توسط نرم افزار مخصوص این دستگاه می‌توان مصرف انرژی هر یک از دستگاه‌‌های متصل به پریز را در لحظه و با جزئیات دقیقی از جمله کیلو وات در ساعت مشاهده نمود.

افزایش امنیت

یکی دیگر از مزایای استفاده، تامین ایمنی فرزندان و حتی خود شما می‌باشد. با استفاده از این پریز‌ها غیر ممکن است که تماس اتفاقی با برق داشته باشید. یک کلاهک مخصوص در صورت عدم استفاده از این پریز‌ها با روکشی درگاه اتصال، جستجوگران شجاع کوچک خانه شما را از آسیب‌های احتمالی حفظ خواهد نمود.

کنترل از راه دور

همچنین با اتصال پریز هوشمند به کنسول بازی و یا تلویزیون موجود در اتاق فرزندتان، می‌توانید حتی از راه دور زمان بازی را تعیین و مدت آن را مشخص و مدت زمان روشن ماندن دستگاه‌ها را کنترل نمایید.

انواع پریز و کلیدهای هوشمند

باید بدانید که دو نوع پریز هوشمند در بازار وجود دارد، که یک نوع آن پریزهای مستقل و دیگری ماژول عملگر هوشمند می‌باشد. هر کدام از این دو معایب و مزایای خاص خود را دارند، که در ادامه به آن‌ می‌پردازیم.

باید توجه داشته باشید که پریزهای مستقل، در انواع محدودی تولید و به بازار عرضه می‌شوند. بنابراین شما برای خرید این نوع پریز، انتخاب گسترده‌ای نخواهید داشت، به علاوه زمانی که شما پریز مستقل را به پریز معمولی یا سنتی خود وصل می‌کنید، شکل ظاهری پریز تغییر می‌کند. اما شما می‌توانید از ماژول عملگر هوشمند برای تبدیل‌سازی پریزهای سنتی منزل خود به نوع هوشمند، استفاده کرده و در نتیجه علاوه بر شکل ظاهری مناسب شما دیگر محدودیتی در زمینه انتخاب شکل و ظاهر پریز خود نخواهید داشت.

لازم به ذکر است که پریز مستقل را می‌توانید هر زمان که اراده کردید، جا به جا کنید و در نتیجه هر دستگاهی که مد نظرتان باشد را از طریق این اپلیکیشن تحت کنترل و نظارت خود در بیاورید. نوع ماژول عملگر هوشمند نیز قابلیت جا به جایی داشته اما انجام این کار کمی سخت است، زیرا باید پس از باز کردن پریز، ماژول را از آن‌جا برداشته و سپس به پشت پریزی که مدنظرتان است منتقل کنید.

باید بدانید که عملکرد پریزهای هوشمند به میزان جریان الکتریکی که از پریز عبور می‌کند، محدود شده است و به طور کلی جریان عملکردی آن‌ها بین پنج تا ده آمپر می‌باشد. جالب است بدانید که جریانی که پریز هوشمند مستقل قادر به تحمل آن است، را نمی‌توان دستخوش تغییر قرار داد، اما این قابلیت برای نوع ماژول عملگر هوشمند فعال است.

قیمت کلید و پریزهای هوشمند

باید توجه داشته باشید که قیمت کلید و پریز هوشمند، به دلیل مکانیزم متفاوتی که با نوع معمولی و سنتی آن دارد، در رنج‌های متفاوتی قرار دارد. البته به نظر می‌رسد با توجه به مزایا، ویژگی‌ها و همچنین کاربردهایی که برای این سیستم هوشمند ذکر کردیم، هزینه‌ای که در قبال خرید و نصب آن باید پرداخت کنیم، ناچیز به نظر می‌رسد.

با این حال طبق قیمت‌گذاری که در سال 99 انجام شد، قیمت نصب کلید و پریز برق، تلفن و آنتن به ازای هر عدد 6000_8000 تومان، باز کردن و همچنین نصب کلید و پریز برق، تلفن و آنتن به ازای هر عدد 6500_8500  تومان، نصب قوطی کلید، پریز و جعبه تقسیم 5000_6000 تومان، نصب کلید مینیاتوری تک فاز 50000_60000 تومان، نصب کلید مینیاتوری سه فاز 60000_75000 تومان، سیم‌کشی برق و تلفن تا بیست متر 80000_100000 تومان، کابل کشی تا بیست متر 80000_100000 تومان، داکت کشی تا بیست متر 80000_100000 تومان و کابل کشی آنتن تا بیست متر  80000_100000تومان می‌باشد.

رابطه نصب کلید پریز هوشمند در صرفه جویی انرژی

در آخر به این نکته اشاره می‌کنیم که نگاه کردن به سیر پیشرفت، تکنولوژی نشان می‌دهد بشر هر زمان که بتواند راهی برای راحتی امور زندگی‌ اش بیابد، دیگر تمایلی برای بازگشت به عقب نخواهد داشت. حس تجربه‌ی زندگی آسان ‌تر، با ایمنی بیشتر و از لحاظ اقتصادی، بهینه‌ تر اگرچه با صرف هزینه اولیه‌ ای همراه است، اما قطعا نتایج فوق العاده‌ای برای این هدف بلند مدت در پی خواهد داشت. استفاده از رطوبت ساز در طول شب خواب خوش را برای شما میسر می کند. در بیشتر موارد دستگاه های تهویه ، کولرها ، اسپیلیت ، پنکه برقی و سایر وسایل تا صبح روشن می ماند در صورتی که نیازی نیست و می توانید با تنظیم کردن برنامه زمانی روشن و خاموش مدت زمان آن را کنترل کنید.

کاربردهای پریز هوشمند

از کاربردهای کلید و پریز هوشمند می‌توان به خاموش یا روشن نمودن تمام وسایل برقی موجود در منزلتان از جمله تلویزیون، لامپ‌ها، چای‌ساز، قهوه‌ساز، پلوپز و غیره اشاره کرد. برای مثال برنامه یا فیلم مورد علاقه‌تان رأس ساعت سه بعد از ظهر بخش می‌شود، اما متأسفانه شما همیشه این زمان به خصوص را فراموش کرده و در نتیجه تماشای آن را از دست داده‌اید. اما نگران نباشید با استفاده از کلید و پریز هوشمند شما هیچ برنامه‌ای را از دست نخواهید داد، کافیست زمان پخش سریال یا فیلم مورد نظرتان را در اپلیکیشن وارد کرده، تا رأس ساعت سه بعد از ظهر تلویزیون به صورت خودکار روشن شده و می‌توانید از دیدن آن برنامه لذت ببرید.

حتما برای شما هم پیش آمده که در روزهای سرد زمستان از سفر برگشته‌اید و منزل‌تان به دلیل خاموش بودن وسایل گرمایشی بسیار سرد بوده، به طوری که ساعت‌ها طول می‌کشد تا منزل به دمای معتدل برسد. اما با کلید و پریز هوشمند این اشکال به راحتی رفع شده و شما پیش از رسیدن به منزل از راه دور نیز می‌توانید نسبت به روشن نمودن وسایل گرمایشی اقدام کرده و در نتیجه هنگام ورود به منزل، هوایی گرم و لذت بخش به بدرقه شما بیاید.

از دیگر کاربردهای کلید و پریز هوشمند، می‌توان به نظارت بر انجام تکالیف درسی کودکان از طریق خاموش و روشن کردن تلویزیون یا کنسول بازی آن‌ها اشاره کرد. به علاوه با استفاده از این سیستم می‌توانید نکات ایمنی و در مجموع امنیت ساختمان محل سکونت خود را بالا ببرید، چرا که بخشی از آتش‌سوزی‌ها ناشی از اتصالی وسایل برقی، آتش گرفتن اتوی داغ و غیره بوده است.

همچنین یکی از اساسی‌ترین کاربردهای این وسیله هوشمند، کنترل میزان برق مصرفی خانوار است و شما با مقایسه قبض‌های برق ماه‌های پیش خود می‌توانید اثرات شگرف آن را شاهد باشید. از دیگر کاربردهای کلید و پریز هوشمند می‌توان به تنظیم روشنایی منزل اشاره کرد.

 • کنترل روشنایی
 • دسترسی راحت تر به پریز های مخفی
 • روشن و یا خاموش کردن سیستم های صوتی
 • کنترل سیستم گرما و سرما
 • کنترل روشن و خاموش کردن وسایل الکتریکی خانه
 • روشن کردن چراغ زمانی که در منزل نمی باشید این کار مجب افزایش امنیت میشود و سارقان را فریب می دهد.
 • اگر که فراموش کرده اید وسیله ای را خاموش کنید می توانید از راه دور آن کنترل کنید که آیا وسیله روشن است یا خیر . که این کار موجب افزایش آرامش ذهن شما می شود.
 • شما می توانید که مواد غذایی را داخل آرامپز گذاشته و فقط با روشن کردن آن توسط کلید هوشمند از راه دور ( بیرون از خانه ) تا رسیدن به منزل آن غذا را آماده کنید.

مطالب مرتبط :

1 . انواع کلید لمسی

2 . عملکرد پریز هوشمند


در این مطلب از مجله ویرالایتینگ به موضوع کلید پریز هوشمند پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در این زمینه می‌توانید با ما به اشتراک بگذارید. در اسرع وقت به تمامی سوالات پاسخ می‌دهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *