بدون دسته

کلید و پریز اهرمی چیست؟

کلید و پریز اهرمی چیست

کلید و پریز اهرمی چیست؟

کلید و پریز اهرمی چیست؟ سیستم سیم‌کشی و الکتریکی خانه‌هایی که درگذشته ساخته می‌شد با ساختار کنونی منازل تفاوت داشته و دارد. یکی از این ابزار فنی در خانه‌های قدیمی کلید و پریزهای اهرمی هستند که ظاهر خاصی دارند و امروزه کم‌ و بیش توسط افرادی با سلیقه متفاوت مورد استفاده قرار می‌گیرند. سوئیچ‌های این کلیدهای اهرمی به عبارتی در حکم ضامن کلید به شمار می‌روند؛ به‌ نوعی که از این دکمه ضامن مانند برای روشن و خاموش‌کردن سوئیچ لامپ‌ها استفاده می‌شود.

افرادی که به محل کار یا زندگی کلاسیک و خاص علاقه‌مندند بیش از سایرین از این سبک کلید و پریز استفاده می‌کنند. افرادی که متعلق به نسل‌های امروزی هستند، کلید و پریز اهرمی را اغلب در فیلم‌ها یا خانه پدربزرگ و مادربزرگ خود دیده‌اند. هم‌ اکنون کلید و پریزهای اهرمی به جایگاه اولیه خود بازگشته‌اند و مشاهده می‌شود که افراد امروزی نیز آن را در محل کار خود یا محل زندگی نصب نموده‌اند. البته باید این مورد را نیز ذکر کرد که افرادی با سلیقه خاص به سمت این نوع کلید و پریز جذب می‌شوند. کلید و پریزهایی که از نوع سوئیچی هستند به یک امر رایج تبدیل شده‌اند و می‌توانند در همه قسمت‌های خانه نصب شوند چرا که فرآیند نصب آسانی دارند.

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

مشاهده انواع کلید و پریز ویرا

⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️ ⭐️

مشخصات کلید و پریز اهرمی

مشخصات کلید و پریز اهرم 

عملکرد این کلید به‌گونه‌ای است که با پایین دادن اهرم، لامپ‌ها خاموش می‌شوند و در حالت بالا بودن اهرم، لامپ‌ها روشن خواهند شد. با وجود این مسئله که ممکن است ظاهر کلید و پریز اهرمی قدیمی به نظر برسد، اما امروزه طراحی‌های جدیدی برای آن به بازار آمده است که پاسخگوی افراد با سلایق و گرایش‌های متفاوت خواهد بود؛ کارایی کلید و پریزهای اهرمی هم به‌ صورت دستی است هم به‌ صورت مکانیکی.

کنترل روشنایی و نور قسمت‌های مختلف خانه توسط این کلید و پریزها انجام می‌شود. ظاهر کلید و پریزهای نوع اهرمی ساده است و مکانیسم خاصی ندارد. مادامی که اهرم موجود در کلید به تیغه کلید فشار وارد می‌کند، بین مدار و لامپ ارتباط برقرار می‌شود که منجر به روشن شدن آن خواهد شد. کلید و پریزهای اهرمی در مدل‌ها و نمونه‌های متعدد و جذابی ساخته شده که برخی از آن‌ها می‌توانند در زمره کلید و پریزهای هوشمند نیز قرار بگیرند. کلید و پریزهای اهرمی با استفاده از تلفن همراه یا نیروی دستی و مکانیکی، قابل‌کنترل شدن خواهند بود.

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🎛️ با یکی از مهم ترین اجزای اصلی هر خانه آشنا شوید! : پریز کلید دار چیست؟ 🎛️

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

کاربرد کلید و پریز اهرمی 

کلید و پریزهای اهرمی به‌خاطر ظاهر ساده خود قابلیت هماهنگ شدن با هر نوع قاب اعم از مدرن یا کلاسیک را دارند و از هرکدام می‌توان برای فضای خاصی استفاده کرد. فناوری روز به همراه دانش تولید کلید پریزهای جذاب و متفاوت، سبب شده است تا کلید و پریزهای نوع اهرمی علاوه بر حفظ اصیل بودن خود، از تکنولوژی نیز بهره‌مند شوند و مانند سایر کلید و پریزها در بازار فنی به فروش برسند.

همان گونه که قبلاً گفته شد امروزه کلید و پریز اهرمی به جایگاه خود بازگشته است و مدل ساده آن نصب راحتی دارد. این کلید و پریز به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد در نوع خود یک محصول منحصربه‌فرد به شمار می‌رود. درگذشته اغلب برای عمارت‌ها و منازل قدیمی از کلید و پریز اهرمی استفاده می‌شد؛ به همین خاطر اگر از کاخ نیاوران بازدید کنید، با این نوع از کلید و پریزها مواجه می‌شوید.

از این موضوع می‌توان نتیجه گرفت که کلید و پریزهای اهرمی در روزگاری یک محصول لوکس به شمار می‌رفتند. شکل و ظاهر خاص این کلید و پریز سبب می‌شود تا مورد اقبال مشتریان و مخاطبان قرار بگیرد. افرادی که سلیقه خاصی دارند یا خواهان یک محیط کلاسیک برای خانه یا محل کار خود هستند، نصب کلید و پریز اهرمی را می‌پسندند. با توجه‌ به نام کلید و پریز اهرمی می‌توان چنین گفت که شاخصه اصلی این ابزار شاسی است که در آن قرار داده شده است. 

کاربرد کلاسیک کلید و پریز اهرمی 

کاربرد کلاسیک کلید و پریز اهرمی 

شاسی‌ها عمدتاً برای مکان‌های قدیمی مانند آثار باستانی یا خانه پدربزرگ و مادربزرگ، به‌کار می‌رفتند. اولین خاستگاه این کلید و پریزهای اهرمی در دهه ۳۰ و ۴۰ و در آمریکا و اروپا بود، اما به‌تدریج با ورود کلید و پریزهای جدیدتر، مدل‌های قدیمی فراموش شدند تا اینکه تولیدکنندگان بار دیگر تولید این کلید و پریزها را با طراحی جذاب‌تر و دانشی بالاتر احیا کردند.
شایان‌ ذکر است که هر یک از مدل‌های کلید و پریزهای اهرمی را می‌توان متناسب با دکوراسیون‌های کلاسیک و مدرن مورد استفاده قرارداد. چنانچه طراحی‌های این کلید و پریز شامل کنده‌کاری و نقوش سنتی باشد، بهتر است برای دکوراسیون‌های کلاسیک از آن استفاده کرد. طبیعتاً اگر کلید و پریز با طراحی ساده تولید شده باشد، بدون شک برای یک دکور مدرن مناسب خواهد بود. سادگی و خاص بودن دو ویژگی شاخص این کلید و پریز هستند که به آن جلوه خاصی می‌دهند.

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

🕹 ضروری ترین تجهیزات هر ساختمان را بهتر بشناسید! کلید و پریز ضد آب چیست؟ 🕹

↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔↔

تفاوت کلید و پریز اهرمی و لوکس 

دکوراسیون هر مکانی از جزئی‌ترین عوامل شروع می‌شود و تقریباً هر چیزی را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد؛ کلید و پریزها یکی از همین اجزا هستند. هر فردی در دکوراسیون محل کار و زندگی خود به دنبال این هدف است که در چیدمان وسایل تطابق و هماهنگی ایجاد نماید‌. زمانی که می‌خواهیم تفاوت‌های کلید و پریز اهرمی و لوکس را مورد بررسی قرار دهیم، باید از منظر هنر و هارمونی به آن نگاه کنیم.

دلیل این امر آن است که کاربرد کلید و پریز برای منازل و محل کار از اساس برای تزئین آن مکان است؛ غیر از کاربرد فنی که درون خود دارد. دکوراسیون و زیبایی که توسط این دو نوع کلید و پریز برای هر مکانی ایجاد می‌شود، بیانگر تفاوت‌هایی است که میان دو کلید و پریز وجود دارد. با بیان این مقدمه باید گفت که آگاهی از مفاهیم مرتبط با دکوراسیون به ما کمک می‌کند تا انتخاب مناسبی میان یک کلید و پریز لوکس با اهرمی انجام دهیم. به‌ عبارت‌دیگر انتخاب ما باید به‌گونه‌ای باشد که تناسب و تطابق محیط کار یا زندگی ما افزایش پیدا کند و بیانگر روحیات ما باشد.

اگر دکوراسیون خانه یا محل کار دارای سبکی لوکس باشد، حقیقتاً باید از کلید و پریز لوکس در آن استفاده شود تا تناسب کلی محیط حفظ گردد. برای درک این مفهوم می‌توان یک کنسرت بزرگ را مثال زد که هرکس برای خود، سازی بنوازد و توجهی به زیبایی و هارمونی کار نکند. در این صورت طبیعتاً نه صدای سازها شنیده می‌شود و نه تلاش اعضای گروه کنسرت قابل‌مشاهده خواهد بود.

تفاوت کلید و پریز اهرمی و لوکس 

سخن آخر

سیم کشی و سیستم برق خانه هایی که در گذشته ساخته شده اند با ساختار فعلی خانه ها متفاوت است. یکی از این ابزارهای فنی در خانه های قدیمی کلیدها و پریزهای اهرمی هستند که جلوه خاصی دارند و امروزه کم و بیش مورد استفاده افراد با سلیقه های مختلف قرار می گیرند. کلیدهای این کلیدهای اهرمی به عبارت دیگر ضامن کلید محسوب می شوند. به نوعی از این دکمه همپوشانی برای روشن و خاموش کردن کلیدهای چراغ استفاده می شود. ممنون از اینکه ما را تا پایان مقاله «کلید و پریز اهرمی چیست؟» همراهی نمودید؛ نظرات و سؤالات خود را با ویرا لایتینگ درمیان بگذارید.

بروزرسانی 12.12.00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *