بدون دسته

کلید سه پل چیست

کلید سه پل ویرا

فروشگاه اینترنتی ویرا لایتینگ نمایندگی فروش انواع کلید و پریز ویرا می‌باشد. در این مطلب به معرفی کلید سه پل ویرا می‌پردازیم. یکی از مهم‌ترین قطعاتی که در برق کشی ساختمان‌های مسکونی از آن‌ها استفاده می‌نمایند کلید سه پل می‌باشد. این کلیدها را در جهت قطع و یا وصل نمودن لامپ‌ها در منازل و یا روشن و خاموش کردن وسیله‌های برقی به کار می‌برند. معمولا این کلیدها را می‌توانید که در هر وسیله برقی مشاهده نمایید. کلید سه پل به وسیله کاربردهای مداوم و یا دسترس پذیر بودن آن‌ها ممکن است که دچار خرابی شوند پس در نهایت استفاده کردن از مواد اولیه با کیفیت و مرغوب و رعایت کردن اصول استاندارد در ساخت تجهیزات الکتریکی بسیار مسئله مهمی است چرا که موجب ماندگاری رنگ و دوام زیبایی و حتی افزایش طول عمر مفید محصول خواهد شد.

کلید سه پل ویرا

گفتنی است که این کلیدها می‌توانند که سه مصرف کننده را روشن و خاموش نمایند. معمولا در مدل‌ها و طرح‌های متفاوتی تولید می‌شوند. که شما می‌توانید آن‌ها را با توجه به دکوراسیون یا سلیقه شخصی خود انتخاب و خریداری نمایید. کلیدهای سه پل را معمولا به صورتی تولید می‌کنند که در برابر نفوذ اجسام خارجی، رطوبت و … به داخل آن مقاوم باشد و انتخاب مناسبی برای شما عزیزان به شمار آید.

در حالت کلی کلید سه پل با نیروی دست تحت فرمان انسان عمل می‌کند. البته انواع دیگری از کلیدهای مکانیکی وجود دارد که بر اثر حرکت یا تغییر وضعیت کار می‌کنند.  اساس هر کلید مکانیکی را دو قطعه رسانا تشکیل می‌دهند که با اتصال آن دو مدار وصل می‌شود و با جدا شدن آن دو مدار قطع می‌شود. به این دو قطعه کنتاکت می‌گویند. این قطعات حتما باید در برابر خوردگی مقاوم باشند. لذا اکثر فلزات به سادگی دچار فرسایش می‌شوند و این مسئله ممکن است که موجب قطعی عملکرد کلید شود.

کلید سه پل چیست

همان گونه که قبل‌تر اشاره کردیم انواع کلیدهای سه پل در جهت قطع و وصل نمودن یک مدار به کار برده می‌شوند. در کلید سه پل کنتاکت‌ها متصل یا باز می‌باشند. از جمله ویژگی‌هایی که برای کلیدهای سه پل می‌توان به آن‌ها اشاره کرد. کیفیت و عملکرد عالی، قیمت بسیار مناسب، زیبایی ظاهری آن‌ها و … می‌باشد. کلیدهای سه پل به منظور قطع و وصل شدن سه انشعاب اما از یک نقطه مورد استفاده قرار می‌گیرند. کلیدهای سه پل را می‌توانید که در رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت مشاهده نماید و آن‌ها را با بهترین کیفیت خریداری نمایید. کلید سه پل می‌تواند که جریان برق را به سادگی به محیط اطراف منتقل کنند و با استفاده از این کلیدها می‌توانید که ایمنی استفاده از انرژی برق را به حداکثر برسانید. باید بدانید که می‌توان از کلید سه پل در جهت قطع و وصل موتورهای سه فاز استفاده نمایید.

نحوه نصب کلید‌های سه پل

برای نصب کردن انواع کلید و پریز در ابتدا باید برق ساختمان را قطع نمایید تا ایمنی به صورت کامل برقرار شود. بعد از قطع کردن جریان برق حتما با استفاده از یک فاز متر مطمئن شوید که هیچ گونه جریان برقی در سیم‌ها وجود ندارد. پس از قطع کردن جریان برق قابی که بر روی کلید وجود دارد را جدا کنید این کار با توجه به نوع کلید شما متفاوت می‌باشد. در برخی از مدل‌ها پیچ‌ها مشخص می‌باشند و آن‌ها را به راحتی باز می‌کنند و کلید را در می‌آورند اما در برخی مدل‌های دیگر شاید لازم باشد ابتدا قسمتی از کلید را با فشار پیچ گوشتی خارج کرده و سپس پیچ‌ها را باز کنید.

پس از انجام این کار سیم برق را از کلید قدیمی باز کنید سپس سیم‌ها را به کلید جدید متصل نمایید. برای کلیدهای سه پل یک پیچ با رنگ قرمز وجود دارد که آن را با شماره یک نشان می‌دهند که سیم برق که به فاز معروف است را به آن وصل می‌نمایید و سیم‌های دیگر را که به عنوان خروجی هستند به سایر پیچ‌ها متصل می‌نمایید. توجه داشته باشید که حتما فاز را از داخل کلید عبور دهید و در بستن کلیدها دقت کاملی داشته باشید.

سیم کشی کلید سه پل

نقشه کلید سه پل

کاربرد کلید سه پل

از کلید سه پل در جهت قطع و وصل موتورهای سه فاز استفاده می‌نمایند.

کلید سه پل ویرا الکتریک

کلیدهای تولید شده از ویرا الکتریک در طرح‌ها و انواع مختلفی دیده می‌شوند و با کیفیت بسیار بالایی طراحی و تولید می‌شوند. یکی از کلیدهای تولید شده از سرکت ویرا کلید سه پل ویرا الکتریک می‌باشد این محصول مطابق با استانداردهای روز دنیا تولید شده است و با قیمت بسیار مناسب و عملکردی عالی توانسته که توجه مشتریان را به خود جلب نماید. طراحی شکل ظاهری این محصول بسیار زیبا و منحصر به فرد می‌باشد و جریان مجاز برای این کلید حدود 10 آمپر می‌باشد. لازم است بدانید که بدنه کلید سه پل ویرا الکتریک از پلی کربنات بسیار مقاوم تولید شده است که با مرور زمان دچار شکستگی و پوسیدگی نمی‌شود.

نصب کلیدهای ویرا الکتریک به صورت توکار می‌باشد و از فرکانس کاری 50 هرتز برخوردار می‌باشند. بر روی بدنه کلیدهای سه پل ویرا الکتریک سه کلید قرار گرفته است که با تنظیم کردن هر کدام از آن‌ها می‌توانیم که روشنایی یک مجموعه را کنترل نماییم. کلید و پریزهای ویرا می‌توانند که انتخاب بسیار مناسبی برای خانه و یا محل کار شما باشند. معمولا می‌توانید آن‌ها را در رنگ‌هایی همچون کریستال بژ، کریستال مشکی، چوب افرا و چوب گردو مشاهده نمایید و مطابق با دکوراسیون خانه خود آن‌ها را خریداری نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *