بدون دسته

معرفی انواع کلید و پریز مدرن

معرفی انواع کلید و پریز مدرن

کلید و پریز مدرن

معرفی انواع کلید و پریز مدرن: نور و روشنایی یک مکان یا محیط به‌ صورت کلی جزء یکی از مهم‌ترین خواسته‌های انسان است. ابزارهای مورد استفاده برای روشن نمودن محیط مورد نظر به‌ اندازه‌ی خود دارای منابع نوری خاصی هستند و از آن‌ها برای زیباتر کردن محیط و همچنین روشنایی حداکثری استفاده خواهد شد.

کلید و پریزهای مدرن نوعی کلید و پریز ساده بوده که امروزه بیشتر افراد از این مدل‌ها برای روشن کردن یا خاموش کردن روشنایی مکان‌های خود استفاده می‌کند. کلید و پریز مدرن در نوع طراحی و دکوراسیون یک مکان از اهمیت زیادی برخوردار بوده و با انتخاب کلید و پریز مدرن مناسب، مکان مورد نظر دارای جلوه‌های ویژه‌ای می‌شود. امروزه بیشتر کلید و پریزهای مدرن توسط کارخانه‌ها و برندهای معتبر ساخته می‌شوند و قیمت آن‌ها هم در مقایسه با کلید و پریزهای ساده و معمولی بسیار گران‌تر خواهد بود.

به‌ طور جامع امروزه در کشور در حدود 25 الی 30 تولیدکننده کلید و پریز مدرن وجود داشته و حوزه‌ی کاری آن‌ها اساساً تولید انواع مختلف کلید و پریز مدرن با برندهای مختلف است. از برندهای بسیار معتبر و پرطرفدار کلید و پریز مدرن در کشور عموماً می‌توان به برندهای الکتریک، خیام، ویرا، دلند و … اشاره نمود. در ساخت انواع کلید و پریزهای مدرن عموماً انواع استانداردها قرار گرفته می‌شوند و این نوع کلید و پریزها دارای کیفیت بسیار زیادی می‌باشند. کلید و پریز مدرن در اقسام رنگ‌ها و طرح‌ها ساخته شده و فرد می‌تواند برحسب سلیقه و یا نوع استفاده از کلید و پریز، اقدام به تهیه‌ی کلید و پریز نماید. رنگ‌های مختلف انواع کلید و پریز مدرن با اغلب مکان‌ها و فضاها قابل تنظیم است.

معرفی انواع کلید و پریز مدرن

اجزای تشکیل‌ دهنده کلید و پریز مدرن

کلید و پریز مدرن به‌ طور کلی از سه قسمت یا سه بخش تشکیل می‌شود و اجزای آن به‌ صورت زیر است:

🛑 مکانیزم درونی و حلقه: مکانیزم داخلی و حلقه کلید و پریز در اصل همان ساختار داخلی کلید و پریز بوده و بیشتر در داخل سیم‌ پیچی و اتصالات درونی کلید و پریز کاربرد دارد.

🛑 قاب یا کادر کلید و پریز مدرن: کادر یا قاب اصلی کلید و پریز در اصل همان قسمتی است که قابل‌ مشاهده بوده و بر روی دیوار نصب می‌شود. انواع مختلف قاب‌های کلید و پریز مدرن اساساً از سطحی محکم و عایقی قوی برخوردار هستند. از وظیفه اصلی قاب کلید می‌توان به محافظت از افراد در برابر انواع مختلف آسیب‌ها ازجمله برق‌ گرفتگی و … اشاره نمود. قاب یا کادر کلید و پریز تا هنگام متصل شدن جریان برق به کلید، از دست افراد در برابر جریان برق مراقبت می‌کند.

قاب‌های کلید و پریز به‌ صورت کلی در انواع طرح‌ها و ابعاد گوناگون به بازار عرضه خواهند شد. کاور کلید و پریز بر روی دیوارهایی با انواع پوشش‌های مختلف از قبیل کاغذ دیواری، دیوار رنگ‌ شده، پنل‌های چوبی و … قرارگرفته می‌شود و می‌تواند در طراحی منحصربه‌فرد یا زیبایی بخشی به محیط مد نظر نقش بسیار مؤثری ایفا کند.

یکی از مهم‌ترین و ضروری‌ترین نکات بعد از ظاهر قاب کلید و پریز مدرن، توجه به سطح ایمنی کلید و پریز مدرن است. کلید و پریز مدرن عموماً به شکل مستقیم با جریان برق در ارتباط بوده و در هنگام نصب آن باید تمام نکات ایمنی لازم رعایت شود.

انواع کلید و پریز مدرن➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🎛️ با جدیدترین انواع کلید و پریز آشنا شوید!: کلید و پریز لمسی چیست؟ 🎛️

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

انواع کلید و پریز مدرن

کلید و پریز مدرن به‌ طور عمده دارای انواع گوناگونی بوده و هر نوع از آن دارای ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی است. از انواع مختلف کلید و پریز مدرن عموماً در تمام منازل، آپارتمان‌ها، مکان‌های اداری و صنعتی و … استفاده می‌شود. انتخاب کلید و پریز مدرن به‌ جای کلید و پریز ساده اساساً سبب افزایش کارایی و همچنین زیباتر شدن محیط مدنظر می‌شود. در ادامه به عمده‌ترین انواع کلید و پریز مدرن اشاره خواهد شد:

☑️ کلید و پریز مدل لمسی یا تاچی: این نوع کلید و پریز مدرن اساساً امروزه در بیشتر تأسیسات خانه‌های هوشمند استفاده می‌شود. استفاده از کلید و پریز لمسی ساده بوده و زیبایی منحصربه‌فردی به محیط خواهد داد. کلید و پریز مدل لمسی با استفاده از گرمای دست دستور قطع کردن و یا وصل کردن (خاموش و روشن شدن) را صادر می‌کند. کلید و پریزهای تاچی یا لمسی هوشمند اکثراً در اداره‌ها، بیمارستان‌ها، کلینیک‌های مدرن و لوکس و … کاربرد دارند.

☑️ کلید و پریز مدرن یا لوکس: این نوع کلید و پریز معمولاً به شیوه‌ای ساخته شده که برای هر بخش از اتاق به‌ طور جداگانه استفاده شود. به‌ طور نمونه می‌توان به کلید و پریز مدرن چهاربخشی اشاره نمود که به‌ طور کل یک قسمت آن برای خاموش کردن یا روشن کردن لامپ بالای تخت، بخش بعدی برای لامپ پایین تخت و بقیه کلیدها برای چراغ‌های اتاق است.

☑️ کلید و پریز مدل حرارتی: این نوع کلید و پریز دارای حس‌گرهای حرارتی بوده و در صرفه‌جویی مصرف انرژی بسیار مناسب خواهد بود و از نظر کاربرد و قیمت بسیار مقرون‌به‌صرفه است.

نکات مهم در خرید کلید و پریز مدرن

نکات مهم در خرید کلید و پریز مدرن

در موقع خرید انواع مختلف کلید و پریز مدرن عموماً باید به یک سری از نکات ضروری و مهم توجه کرد. از نکات مهم و لازم در موقع خرید کلید و پریز مدرن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

🆙 در موقع خرید کلید و پریز مدرن باید به نوع یا مدل کلید و پریز مدرن توجه کرد.

برای مثال افراد برای تهیه کلید و پریزهای مدرن در گام اول باید به میزان ایمنی این نوع کلیدها را توجه کنند و اگر ایمنی این نوع کلید و پریزها در برابر جریان‌های مستقیم برق خوب بود، آن‌ها را تهیه نمایند.

🆙 توجه به جنس بدنه و یا جنس مواد اولیه مصرف‌ شده در ساخت کلید و پریز مدرن: افراد باید به جنس‌های مختلف بدنه کلید و پریزهای مدرن ازجمله (لاکی، فلزی، آلومینیومی و …) توجه کنند.

🆙 میزان کیفیت کار شده در این نوع کلید و پریز

🆙 استانداردهای رعایت شده در انواع کلید و پریز مدرن

🆙 قیمت کلی انواع کلید و پریز مدرن

🆙 توجه به مدت‌ زمان گارانتی محصول

🆙 توجه به رنگ‌های مختلف کلید و پریز مدرن

🆙 توجه به مراحل نصب و قرارگیری کلید و پریزهای مدرن

🆙 توجه به میزان درجه تولیدی کلید و پریز مدرن (برای نمونه درجه 1 یا درجه 2)

اجزای تشکیل دهنده کلید و پریز مدرن➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

🎛️ حتما بخوانید: کلید و پریز ضد جرقه چیست؟ 🎛️

➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖

سخن آخر

نورپردازی یک مکان یا محیط به طور کلی یکی از مهمترین خواسته های انسان است. ابزارهای مورد استفاده برای نورپردازی محیط مورد نظر دارای منابع نوری خاصی در محدوده خود هستند و برای زیباسازی محیط و حداکثر روشنایی استفاده خواهند شد. کلید و پریزهای مدرن از انواع کلیدها و پریزهایی هستند که امروزه اکثر مردم از این مدل ها برای روشن یا خاموش کردن چراغ ها در محل خود استفاده می کنند. کلید و پریز مدرن در طراحی و دکوراسیون مکان بسیار مهم است و با انتخاب مناسب کلید و پریز مدرن مکان جلوه های ویژه ای خواهد داشت. امروزه اکثر کلید و پریزهای مدرن توسط کارخانه ها و برندهای معتبر ساخته می شوند و قیمت آنها در مقایسه با کلید و پریزهای ساده و معمولی بسیار گرانتر خواهد بود.ممنون از اینکه ما را تا پایان مقاله «کلید و پریز اهرمی چیست؟» همراهی نمودید؛ نظرات و سؤالات خود را با ویرا لایتینگ درمیان بگذارید.

بروزرسانی 14.12.00

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *