بدون دسته

تبدیل کلید برق به پریز | آموزش قدم به قدم صفر تا صد | ویرا لایتینگ

تبدیل کلید برق به پریز لوگو

ابزارهای مورد نیاز برای تبدیل کلید برق به پریز، شامل یک پیچ گوشتی و برخی انبردست‌های سوزنی است. برخی از ابزارهای اختیاری اما بسیار مفید هم وجود دارد که شامل انبردست‌های ترکیبی، ابزار نوار سیم و یک تستر ولتاژ برای اطمینان از سیم کشی می‌باشد. در این مطلب از مجله ویرا لایتینگ به آموزش قدم به قدم تبدیل کلید برق به پریز می‌پردازیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید باشد.

قدم به قدم با تبدیل کلید برق به پریز

در ادامه‌ی مطلب تمام ابزارهای مورد نیاز و مراحل قدم به قدم برای تبدیل کلید برق به پریز به طور کامل گفته می‌شود.

تبدیل کلید برق به پریز

مرحله اول : در جعبه شکن، منبع قدرت را خاموش کنید.

برای تبدیل کلید برق به پریز، قبل از شروع به جدا کردن وسایل، شما باید با خاموش کردن قطع کننده مناسب در جعبه برق، برق را در پریز برق خاموش کنید. در بیشتر اوقات، شما فقط نیاز به خاموش کردن یک قطع کننده دارید، اما در بعضی از اوقات خانه‌ها دارای سیم کشی منحصر به فرد هستند که برخی از رساناها به دو قطع کننده وصل می‌شوند.

مرحله دوم : برای تبدیل کلید برق به پریز ، خروجی موجود را جدا کنید.

با گرفتن پیچ گوشتی مسطح خود و از بین بردن پیچ کوچک بین دو درپوش شروع کنید. از آن جا، شما می‌توانید قاب را بردارید. در مرحله بعد، قبل از شروع خروجی واقعی، تستر ولتاژ خود را بگیرید و آن را در جعبه اتصال بچسبانید تا ببینید که آیا هنوز هم سیم‌ها فعال هستند یا خیر.

تبدیل کلید برق به پریز

مرحله سوم : قطعه اتصال دهنده را در خروجی جدید جدا کنید.

محل خروجی جدید خود را بگیرید و قطعه اتصال دهنده‌ای را که پیچ بالای برنجی رنگی با پیچ پایین برنجی رنگ را اتصال می‌دهد، پیدا کنید. جهت تبدیل کلید برق به پریز، باید این قطعه را جدا کنید تا این که دو پیچ مستقل از یکدیگر باشند. اگر این گونه نباشد، سوئیچ چراغ به سادگی کل پریز و همچنین کل مدار زیر آن پریز را خاموش می‌کند.

مرحله چهارم : برای تبدیل کلید برق به پریز، خروجی جدید را نصب کنید.

خروجی را بگیرید و با اتصال سیم زمین به پیچ سبز شروع کنید. می‌توانید این کار را با پیچاندن سیم در اطراف پیچ و محکم کردن آن انجام دهید. در مرحله بعد از تبدیل کلید برق به پریز، شما باید سیم‌ها و پریزها را به داخل جعبه اتصال وصل کنید. از این که سیم‌ها را محکم کنید نترسید و آن‌ها را تا آن جا که می‌خواهید به داخل جعبه خم کنید و همچنین با کمی فشار به بیرون محل ورودی محل اتصال وصل کنید.

تبدیل کلید برق به پریز

برق را دوباره روشن کنید و با وصل کردن یک لامپ و اطمینان حاصل کنید که مراحل تبدیل کلید برق به پریز به درستی انجام شده و پریز به درستی کار می‌کند تا ببینید که چراغ به درستی روشن یا خاموش می‌شود. اگر این طور نیست، محفظه‌ی دیگر را امتحان کنید، زیرا احتمال دارد سیم‌های سیاه را چرخانده باشید. در هر صورت، یک دریچه توسط سوئیچ چراغ کنترل می‌شود و گیرنده دیگر همیشه بدون توجه به چیزی نیرو می‌گیرد.


مقالات مرتبط :

1 . استانداردهای نصب کلید و پریز

2 . ریسه شلنگی چیست ؟

3 . دسته بندی انواع LED


در این مطلب از مجله ویرا لایتینگ سعی کردیم تا به طور کامل به آموزش تبدیل کلید برق به پریز پردازیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید واقع شده باشد.

2 دیدگاه در “تبدیل کلید برق به پریز | آموزش قدم به قدم صفر تا صد | ویرا لایتینگ

  1. alilog گفت:

    ممنون. خوب بود

    1. alilog گفت:

      سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *