بدون دسته

انواع کلید های لمسی

انواع کلیدهای لمسی

در این مطلب از مجله ویرالایتینگ به معرفی انواع کلید لمسی می‎پردازیم. در ابتدای مقاله به شما انواع کلید پریز ویرا را معرفی می‌کنیم. می‌توانید برای مشاهده و خرید کلید و پریزهای ویرا به فروشگاه ویرالایتینگ مراجعه کنید.

معرفی کلیدهای لمسی

نسل جدیدی از کلید های روشنایی کلید لمسی می باشند. این کلید ها به منظورافزایش قابلیت و کاربری آسان و جهت زیبا سازی طراحی شده اند. فقط با لمس کردن این کلید ها با انگشت روشن و خاموش می شود و نیازی به فشار دادن نمی باشد. این کلید دارای مزایایی همچون کنترل و تغییر شدت روشنایی چراغ ها ، کنترل روشنایی ساختمان سازگار با هر نوع روشنایی موجود در بازار ، کلید گرمایش و سرمایش محیط، طول عمر بالا تر و کلی ویژگی و مشخصه های خوب می باشند.

انواع کلید های لمسی

کلید های لمسی انواعی دارند که عبارت اند از:

1 . کلیدهای لمسی خازنی

این کلید ها در جهت عملکرد صیح به یک الکترود نیاز دارند. به خاطر داشته باشید که اساس کار این نوع کلید ها استفاده از شارژ الکتریکی تولید شده به وسیله کلید توسط انسان می باشد. هر بار کلید شارژ و دشارژ شده تا تغییرات ظرفیت خازن را شناسایی کند. بنابراین لحظه ای که فرد کلید را لمس می کند، ظرفیت خازن افزایش یافته و لمس کلید توسط کاربر را شناسایی می کند

2 . کلیدهای لمسی مقاومتی

اساس کار متفاوتی با کلیدهای لمسی خازنی دارند. مکانیزم عملکردی این کلیدها مبتنی بر دو الکترود جاگذاری شده در مدار داخلی آنهاست که با یکدیگر در تماس می باشند. در هنگام لمس کلید توسط کاربر میزان مقاومت بین دو قطعه فلز کاهش یافته و موجب عملکرد کلید می شود.

3 . کلیدهای لمسی پیزوالکتریک

عملکرد لمس این نوع کلیدها بر اساس سنسور پیزوالکتریک تعبیه شده در آنها بوده است. این سنسورها از نوع سنسورهای خودتحریک بوده و در صورت تماس و لمس آن توسط کاربر تولید سیگنال الکتریکی کرده و چراغ را از وضعیتی به وضعیت دیگر تبدیل می کند.

4 . کلیدهای لمسی معمولی

کلید های لمسی معمولی تفاوت قابل توجهی با کلید های عادی ندارند و صرفا با لمس دست به روی آنها، روشن و خاموش میشوند. این کلید فقط ظاهر زیبایی دارند و لمسی می باشند.

5 . کلید لمسی مجهز به گیرنده رادیویی RF

این کلید ها دارای طرف داران زیادی هستند و درون این نوع از کلیدها، رله ها و گیرنده های رادیویی وجود دارد که موجب سهولت در کاربری آن میشود و از همین جهت آنها را میتوان با ریموت کنترل نمود و این کار با استفاده از نرم افزار مخصوص بر روی گوشی شما براحتی قابل اجراست.

6 . کلید لمسی مجهز به گیرنده Wifi ،ZWAVE ،ZIGHBEE

کلید های لمسی هوشمند شبیه به کلید لمسی مجهز به گیرنده رادیویی می باشند. اما بجای گیرنده رادیویی از امواج wifi ، zwave  و zighbee پشتیبانی می کنند. شما با استفاده از نرم افزار مخصوص در گوشی خود می توانید این کلیدها را از راه دور هم کنترل کنید.

7 . کلید لمسی با کابل کنترلی KNX ،BUS ،RS485

این کلید مثل بقیه کلید ها لمسی می باشد اما دارای یک تفاوت می باشد، آن هم نحوه ارتباط آن است به صورت سیمی است و برای نصب و راه اندازی آن باید سیم کشی قدیمی خانه خود را تغییر دهیم و این کار هزینه  بر و زمان بر است.


مطالب مرتبط :

1 . عملکرد پریز هوشمند

2 . مراحل تعویض کلید پریز

3 . پریز توکار کابینت آشپزخانه


در این مطلب از مجله ویرالایتینگ به موضوع انواع کلید لمسی پرداختیم. امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد. در صورت داشتن هرگونه سوال در این زمینه در زیر این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.کارشناسان ما در اسرع وقت به تمام سوالات شما پاسخ می‌دهند.

1 دیدگاه در “انواع کلید های لمسی

  1. ممنون از اطلاعات مفیدی که به اشتراک می گذارید. کدام یک از انواع کلید لمسی عملکرد بهتری دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *